Pěstujeme ve fóliovníku

Nově na Instagramový profil posílám fotografie své úrody pěstované ve fóliovníku.

Všechny články


Výhody fóliovníku oproti skleníkům

Vážení přátelé zahrádkáři,

Dovolil bych si vám popsat výhody fóliovníků oproti skleníkům, a to jak polykarbonátových, tak klasických skleněných.

Jednou z prvních výhod je, že nemusíte budovat žádnou podezdívku nebo betonový základ. Fóliovník prostě postavíte na připravený záhon.

Další nespornou výhodou jsou pořizovací náklady, které jsou u fóliovníku řádově nižší než u skleníku. U fóliovníku Lemar konstrukce vydrží mnoho, mnoho let. Dochází pouze k zestárnutí fólie, kterou zakoupíte novou a fóliovník za poměrně malých nákladů obnovíte a bude vám sloužit další roky. U polykarbonátových skleníků zase dochází k degradaci a zatmavení polykarbonátu. Dochází tak ke zhoršení průchodnosti světla, které je pro rostliny tak důležité.

Pokračování článku

Sezóna s fóliovníkem

Vážení zahrádkáři,

rozhodl jsem se, že letos také svou radou a zkušenostmi přispěji a pomůžu k tomu, jak si postavit náš fóliovník a jak v něm pěstovat hned z jara salát, kedlubny a poté, když to dovolí povětrnostní podmínky, také rajčata.

Jak vidíte na fotografiích, 1. 4. 2017 jsme se synem postavili také u rodičů na zahrádce fólovník model BV (bez dveřní konstrukce). Hned tentýž den do něj manželka nasázela sazenice salátu a kedluben. 19. dubna zahradu včetně fóliovníku zasypala nemalá vrstva v dubnu neobvyklého sněhu. Na fotografiích vidíte, jak fóliovník bez problémů odolal.

Na dalších fotograficích z 8. 5. vidíte, jak se daří salátu a kedlubnám.

Pokračování článku